O lukostřelbě

O lukostřelbě

Lukostřelba je dovednostní sport. Je to takové cvičení jógy v silovém pojetí s potřebou soustředění. Lukostřelecký trénink rozvíjí tělo i ducha a je založen především na precizním opakování cviku, který nazýváme lukostřelecký výstřel.

Tento principiálně jednoduchý cvik je v detailu velice složitým komplexem koordinovaných cviků, které zapojují různé svalové skupiny ve spolupráci s nastavováním nosného skeletu těla. A to všechno ve spolupráci s mozkem a jeho naladěním. O tento soulad se snažíme na každém tréninku. A do toho se jej snažíme uplatnit v různých lukostřeleckých disciplínách, kterými jsou:

  • terčová (olympijská)
  • halová
  • terénní
  • 3D lukostřelba.

Venkovní sezóna začíná pro lukostřelce ze Sokola Kostelec na Hané první společnou sportovní akcí, kterou bývá závod v terénní lukostřelbě. Lukostřelci vyrazí do přírody a tím definitivně ukončí halovou sezonu. Ještě před hlavní náplní tréninků a závodů v terčové lukostřelbě tak dojde ke zpestření touto různorodou a velmi složitou komplexní disciplínou. Podstata závodu spočívá v postupu od stanoviště po stanoviště s cílem zasáhnout žlutočerný terč s kruhy na různou, známou i neznámou, vzdálenost. To všechno v terénu, tedy jednou shora dolů nebo naopak a jindy šikmo terénem nebo ze stínu do světla a naopak. Je to nejen lukostřelba, ale je to čtení terénu, odhad vzdálenosti a také pěší přesun po stanovené trati.

LK 1997 má zájem o nové členy se zájmem o lukostřelbu

Zkrátka lukostřelba je sport prakticky pro každého, dítě, dorostence i dospělého. A je možné začít i v seniorském věku. Jak říká předseda oddílu LK 1997 z kosteleckého Sokola Jiří František: „V 50-ti letech je potřeba zkusit něco nového a lukostřelba byla krásným vyústěním hledání nového sportovního koníčka. A to od základů až po mistra ČR v družstvech“. Tedy každý se má možnost zaměřit na tu svou disciplínu a v té usilovat o co nejlepší výsledky. V tomto velmi pomáhají společné tréninky na venkovní střelnici pod vedením zkušených trenérů Karla Bőhma a Zdeňka Smolky. Trénujeme každé úterý a čtvrtek od 16:00 do 19:00 ve sportovním areálu na víceúčelové travnaté ploše. Rádi Vás uvítáme.

Nářadí a pomůcky LK1997 půjčí a kvalifikovaný trenér Vás provede prvními krůčky sportovní lukostřelby.

Další informace Vám poskytneme na vyžádání e-mailem. Kontaktujte nás na lk1997(at)seznam.cz nebo na telefonním čísle předsedy oddílu Ing. Jiřího Františka 606670686

[Hlavní stránka] [Aktuality] [O lukostřelbě] [Kalendář] [Kontakt] [Výsledky]